Błędy, które popełniają młodzi pracownicy

praca

Rola pracownika z jednej strony jest zrozumiała. Wykonuje się swoje obowiązki i stara się dostać awans albo przynajmniej regularnie zwiększać swoją pensję. To jednak tylko jeden element, a reszta jest znacznie bardziej skomplikowana. Na tyle, że nowe osoby na rynku nie do końca wiedzą, jak sobie z nią poradzić i popełniają głupie błędy, które mogą przekreślić ich karierę w danej firmie, a czasami w całej branży.

Zbyt często wychodzą z inicjatywą

Wbrew pozorom wychodzenie z inicjatywą nie jest najlepszą strategią, jaką można objąć. Świetnie sprawdza się w zgranym i ambitnym zespole, ale może mocno zaszkodzić, kiedy podważa się pomysł szefa i insynuuje, że własny jest dużo lepszy. Żeby wychodzić z inicjatywą i odnosić w tym sukcesy trzeba bardzo dobrze poznać swoje środowisko pracy oraz ludzi, których się w niej spotyka. Zbytnie wyróżnienie się z tłumu może poskutkować wzbudzeniem do siebie niechęci reszty zespołu, a czasem nawet osób postawionych wyżej, które nie lubią, kiedy ktoś młody podważa ich kompetencje i stara się przejąć ich pozycję.

Być może zainteresują Cię także informacje na innej z naszych stron – www.epodkarpacie.com. Tutaj możesz zapoznać się z pięknymi miejscami w Polsce, do których możesz pojechać, biorąc sobie urlop od pracy.

Narzucają sobie zbyt wysokie tempo pracy

W każdym zakładzie pracy jest jakaś określona norma, której trzymają się pracownicy. Wywiązywanie się z niej, ale nie podbijanie jej znacznie zapewnia im spokojne tempo pracy i stałe wynagrodzenie. Kiedy w takie środowisko wchodzi ktoś młody, pełny zapału, może narzucić zakładowi większe tempo, pokazując, że reszta nie pracuje tak szybko, jak by mogła. To skutkuje zwiększeniem normy, a co za tym idzie, spadkiem wynagrodzeń i zwiększeniem czasu pracy. Dlatego na początku lepiej nie odstawać znacznie od reszty, nawet jeśli pracuje się szybko. Zwiększenie tempa pracy może narobić nowemu pracownikowi wielu wrogów.

Traktują miejsce pracy jako miejsce przejściowe

O ile młoda osoba nie szuka tylko miejsca na wakacje albo na okres studiów, każde miejsce pracy powinna traktować poważnie i starać się dawać w nim z siebie sto procent. Pracodawca powinien widzieć, że nowy pracownik zasługuje na jego uznanie. Jeśli wyczuje, że młoda osoba jest w danym zakładzie tylko po to, żeby nabyć potrzebne jej doświadczenie i poszukać sobie czegoś nowego, będzie podcinał jej skrzydła. Nawet jeśli młoda osoba chce szukać dla siebie lepszego miejsca w przyszłości, powinna w przyłożyć się do pracy i szanować swojego pracodawcę. W przeciwnym razie nigdzie nie zagrzeje długo miejsca.