Co zrobić, aby profil na Instagramie stał się popularny?

Instagram od wielu lat jest bardzo popularny i większość z nas wstawia na nim nawet po kilka zdjęć dziennie. Instagram to nie tylko miejsce na przeglądanie zdjęć znajomych czy wszystkich gwiazd na nim zgromadzonych, to również ogromne pole na działania marketingowe. Większość osób dzięki instagramowi zdobywa popularność w prowadzeniu własnego bloga czy współpracy z firmami. Jak zatem stworzyć profil na instagramie, aby stał się popularny?

1. Estetyka zdjęcia

Publikacja zdjęć to jedno z kluczowych działań, które zwiększa popularność. Fotografia powinna przykuwać uwagę całego profilu, nie tylko właśnie to jedno zdjęcie ale cała reszta. Zdjęcie powinno być związane z danym tematem profilu np. z modą. Zwróć uwagę na jakość zdjęcia, która również przykuwa obserwatorów profilu.

2. Inspiracje

Większość osób nie wrzuca zdjęć bez przemyślenia, profil jest przemyślany i właśnie ma temat przewodni prowadzenia profilu. Możesz robić zdjęcia np. na tle ładnych zabytków lub możesz wykorzystać pomysły ze strony Ciekawa.pl. Pamiętaj aby nie kopiować innego profilu jedynie się zainspiruj, aby mieć własny pomysł.

3. Czas publikacji zdjęć

Może to wydawać się dziwne ale właśnie publikacja zdjęć ma znaczenie. Od niej ma duży wpływ na komentarze czy like. Nie wstawiaj kilka zdjęć na raz, skup się na jednym a resztę rozmieść na następne dni. Dużą ilość doprowadzi, że zdjęcia zostaną pominięte.

4. Tematyka postów

Stwórz swój indywidualny profil związany z tematyką np. moda, motoryzacja, muzyka, wakacje, fitness itd. Profil trafi z obserwacją właśnie do tej tematyki, na której się skupisz aby twój profil był z nim związany.

5. Używaj hashtagów

Przez hashtag jest poszukiwany dany content, który pozwala dotrzeć do nowych odbiorców i w ten sposób budujesz własną grupę followersów.

W jaki sposób możemy zwiększyć zasięg na instagramie?

Brane są pod uwagę pierwsze minuty w publikacji postów. To oznacza, gdy mamy więcej lajków pod postem tym większe robi się zainteresowanie, tym samym zwiększamy zasięg. Wszystko ma związek z postem, które dodamy cały content i dobranie hashtag. Pamiętaj również o dodaniu lokalizacji, ponieważ dzięki temu instagram zaczyna zwiększać post w pierwszej kolejności osobom, które znajdują się najbliżej nas.

Wybicie się na instagramie nie należy do łatwych rzeczy, a na instagramie znajduje się ich bardzo dużo. Są osoby, którym się to udaje i to bardzo w krótkim czasie od założenia postu. Jeśli jesteś osobą, która zaczyna z instagramem skup się na tym, aby iść za trendami, skup się na tematyce i inwestuj w reklamy.