Szukanie pracy poprzez agencje pracy tymczasowej

Na rynku pracy działają podmioty zajmujące się pośrednictwem pracy. Są one pośrednikami pomiędzy pracodawcami zgłaszającymi zapotrzebowanie na pracownika, a osobami, które pragną znaleźć zatrudnienie. Ich pośrednictwo dotyczy wielu aspektów, najczęściej jest to pośredniczenie w procesie rekrutacji, a także zatrudnianie osoby chętnej do podjęcia pracy na swój rachunek i „udostępnianie” jej firmie, która jest zainteresowana zaoferowaniem pracy.

Leasing pracowniczy

Jest to tzw. leasing pracowniczy, który można zaobserwować coraz częściej w praktyce. Agencje pracy tymczasowej, gdyż to o nich mowa, działają w pewnym stopniu podobnie do urzędów pracy, jednak zdecydowanie efektywniej. Ich zadaniem nie jest szukanie pracy dla osób zgłaszających się do nich, lecz znalezienie pracy. Dokonują one dokładnej selekcji kandydatów zarówno chętnych do podjęcia jak i zaoferowania pracy.

Udając się do agencji pracy tymczasowej można zapozna się z oferowanymi przez nich na chwilę obecną ofertami. Takie agencje pracy znajdziemy np. we Wrocławiu – sprawdź na Wrocław Info. Jeżeli znajdziemy tam coś dla siebie od razu możemy przejść rozmowę kwalifikacyjną sprawdzającą nasze kwalifikacje i umiejętności. Pozwoli to nam zaoszczędzić sobie dużo stresu związanego z oczekiwaniem na rozmowę w siedzibie firmy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdybyśmy byli zainteresowani otrzymywaniem z agencji ofert pracy pod kątem interesujących nas stanowisk możemy wypełnić formularz w którym zawrzemy wszystkie najważniejsze informacje jakie zazwyczaj umieszczane są w CV oraz liście motywacyjnym, a gdy znajdzie się oferta spełniającą nasze kryteria pracownik agencji z pewnością do nas zadzwoni. Wiele tego typu firm posiada swoje serwisy w Internecie, dzięki czemu możemy bez wychodzenia z domu sprawdzić jakie oferty posiadają, a także założyć sobie konto.

Logując się na taką stronę mamy możliwość wyszukać ofert pod względem interesujących nas kryteriów takich jak: miasto, stanowisko, branża, praca stała, tymczasowa itd. Wybierają opcję powiadom mnie o nowych ofertach na maila zagwarantujemy sobie, że za każdym razem, gdy baza agencji pracy tymczasowej powiększy się o nowe ogłoszenia to z pewnością taka informacja znajdzie się u nas na poczcie elektronicznej.